Пити порто слід зі спеціальних келихів тюльпаноподібної форми: їх заповнюють тільки наполовину – цей прийом допомагає глибокому аромату розкритися. На відміну від інших кріплених вин, портвейн не прийнято повторно закупорювати, а подавати його, як і будь-яке вино, потрібно охолодженим.
П’ють білий портвейн охолодженим до 10-12 °С, найчастіше як аперитив разом із льодом, тоніком і часточкою лимона. Поєднання з основними стравами: сухі білі портвейни поєднуються з рибою і морепродуктами, запеченими на грилі, особливо з крабами, креветками, морськими гребінцями, відмінно доповнять суші.
Шкода портвейну За непомірного і регулярного споживання викликає звикання, чинить отруйну дію на організм. У разі тривалого вживання викликає цироз печінки, руйнує мозок, вражає нервову систему. У разі частого вживання портвейну погіршується загальний стан організму.
Портвейни відрізняються за своїми характеристиками від інших вин. Усі різновиди портвейнів мають багатий, інтенсивний і дуже стійкий аромат і смак із високим вмістом алкоголю (зазвичай від 19% до 22% об.). Існує величезна різноманітність за кількістю цукру (від 70 до 140 г/л) і кольором.