Як визначити режим роботи транзистора: схеми та методи

Транзистор – це електронний пристрій, який використовується для посилення та перемикання електричних сигналів. p align="justify"> Для правильної роботи транзистора необхідно визначити, в якому режимі він знаходиться. Режими роботи транзистора можуть змінюватися від активного до насичення або від перемикання до відключення, кожен режим має свої характеристики та особливості.

Визначення режиму роботи транзистора є важливим завданням при створенні та налаштуванні електронних пристроїв. Неправильний режим роботи може призвести до викривлення сигналу або поломки пристрою в цілому. Для визначення режиму роботи транзистора необхідно проаналізувати параметри, такі як напруга на базі, колекторний струм і умови емітерного переходу.

Існує кілька методів визначення режиму роботи транзистора. Один із них заснований на вимірі вихідного сигналу при різних значеннях вхідного сигналу. Інший метод заснований на вимірі напруги на базі та струму колектора, а також на аналізі їх співвідношення. Також можна використовувати спеціальні схеми та прилади для більш точного визначення режиму транзистора.

Режим роботи транзистораВхідний струмВихідний струмОпис
Активний режимНевеликий, позитивнийВеликий, позитивнийТранзистор працює як підсилювач, сигнал на виході посилюється
Насичений режимВеликий, позитивнийВеликий, позитивнийТранзистор працює як ключ, сигнал на виході майже не зменшується
Вирізання (відсікання)Великий, негативнийМалий чи нульТранзистор перетворюється на стан, коли пропускає сигнали через себе

У якому режимі працює транзистор?

Якщо транзистор плавно регулює силу струму в ланцюгу, то він працює в активному (лінійному) режимі. Якщо транзистор під час роботи знаходиться у двох характерних станах: «включено» (проводить струм, ланцюг замкнутий) або «вимкнено» (не проводить струм, ланцюг розімкнуто), то він працює у ключовому режимі.

Як зрозуміти чи робочий транзистор?

Для перевірки PNP транзисторів потрібно торкатися червоним щупом крайніх висновків, але в центральному висновку залишити чорний щуп. Якщо падіння напруги у NPN транзистора приблизно однаково і власне взагалі є, значить транзистор справний. Збережена копія

У якому режимі транзистора обидва переходи відкриті?

транзистора напруги розрізняють три режими роботи: відсічки – обидва p-n-переходи закриті, через транзистор тече невеликий тепловий струм; насичення – Обидва p-n-переходу відкриті; активний – один із p-n- переходів відкритий, інший закритий.

Коли відкривається та закривається транзистор?

Можливі два стани транзистора – Робоче (транзистор відкритий) та стан спокою (транзистор закритий). Що це означає? Коли транзистор закритий, через нього не тече струм. У відкритому стані, коли на базу подається малий керуючий струм, транзистор відкривається, і великий струм починає текти через емітер-колектор.