Основні ознаки К.: панування товарно-грошових відносин і приватної власності на засоби виробництва, наявність розвиненого суспільного поділу праці, зростання усуспільнення виробництва, перетворення робочої сили на товар, експлуатація найманих робітників капіталістами.
Капіталі́зм – економічна система виробництва і розподілу, заснована на приватній власності, юридичній рівності та свободі підприємництва. Головним критерієм для прийняття економічних рішень є прагнення до збільшення капіталу, до отримання прибутку.
Капіталістичне суспільство – у марксизмі – суспільно-економічна формація, що ґрунтується на приватній власності на засоби виробництва та експлуатації найманої праці капіталом.
Капіталістичне суспільство – система, в якій приватні суб’єкти володіють і розпоряджаються власністю згідно зі своїми інтересами, а попит і пропозиція вільно встановлюють ціни на ринках у спосіб, що може найкращим чином служити інтересам суспільства. Найважливішою рисою капіталізму є стимул до отримання прибутку.