До них належать еритема, гіперемія обличчя, тахікардія, ортостатична гіпотензія, при парентеральному введенні – колапс. Крім того, можливі запаморочення, головний біль, порушення сну, а також диспепсичні розлади, пов’язані з підвищенням шлункової секреції.
У разі тривалого використання вони спричиняють незворотні зміни психіки та поведінки, що призводять до зниження інтелекту і хронічних психічних розладів – психозів, депресії. Також вони можуть негативно впливати на периферичні органи і тканини, особливо на серцево-судинну систему.
Ноотропні препарати категорично забороняється приймати, якщо людина страждає на: Індивідуальну гіперчутливість до діючої речовини та інших компонентів ноотропного засобу Хорею Геттінгтона (дегенеративне захворювання ЦНС) Загостренням геморагічного інсульту.
– Ноотропами називають препарати, які, за даними від виробників таких засобів, сприяють поліпшенню пам’яті, розумової діяльності, стимулюють пізнавальні функції, прискорюють обмінні процеси в головному мозку і підвищують його стійкість до впливу несприятливих зовнішніх факторів.