Алеу́тський мова – одна з ескімосько-алеутських мов; мова алеутів – корінних жителів півострова Аляска та Алеутських островів; також був поширений на островах Командорських (острів Берінга).
З'явилися релігійні книги, перекладені алеутською мовою. Частина аборигенів стала місіонерами. Алеути досі залишаються стійкими прихильниками православ'я, релігійні обряди виконують російською та алеутською мовами. Один з алеутів – Петро Алеут — шанується Православною Церквою як мученик.
Aleutian Islands) – архіпелаг вулканічного походження, що утворює дугу від південно-західного краю півострова Аляска до основи півострова Камчатка. Острови обмежують з півдня Берінгове море. Нині перебувають у складі американського штату Аляска.
Ескімосько–алеу́тські мови (ескалеутські) – сукупність споріднених мов і діалектів, поширених на території Гренландії, узбережжя Канадської Арктики, на всьому узбережжі Аляски, крайньому північно-східному та південно-східному узбережжі Чукотки, прилеглих островах та на островах алеутській гряди.