Звідки взявся водень у космосі?

В основному це водень і гелій – найлегші елементи періодичної таблиці Менделєєва. Саме ці речовини утворилися після Великого вибуху, і саме з них складається більшість зірок та міжзоряного газу.Oct 21, 2019

Ключем до освіти є збуджений стан вуглецю-12, відомий стан Хойла. Воно має дуже конкретну енергію – близько 379 кеВ (379 000 електрон-вольт), це вище за енергію трьох альфа-часток. В свою чергу кисень утворюється в результаті взаємодії альфа-часток та вуглецю.

У Всесвіті У сучасному Всесвіті майже весь новий гелій утворюється в результаті термоядерного синтезу з водню в надрах зірок (див. протон-протонний цикл, вуглецевий-азотний цикл). На Землі він утворюється в результаті альфа-розпаду важких елементів (альфа-частинки, що випромінюються при альфа-розпаді, – це ядра гелію-4).

Тому в дуже ранній Всесвіту не існувало звичного нам речовини. У міру розширення, Всесвіт остигала, що давало можливість утворюватися складнішим структурам. Звичайно, першим що з'явилося елементом, Судячи з таблиці Менделєєва, став водень, оскільки водень – це лише протон.